• Poznej tajemství života bez ne-mocí...

Napadlo tě někdy, co ještě může být příčinou ne-moci?

CO TVÉ TĚLO
OPRAVDU POTŘEBUJE?

23.4.2024od 20:00

Nevěra

Příběh ze života

Dosedá u mě do křesla žena, která není k zastavení v pláči. Pláče moc, že nemůže ani mluvit. Proč přichází? Zbořil se jí celý svět. Má krásnou rodinu. Šikovné děti, krásné místo kde si přála žít a muže, kterého ji záviděly všechny kamarádky – charismatický, sportovně vyhlížející pětatřicátník, který dokázal vybudovat slušnou firmu a byl pečující otec i manžel. Ano, kde je tedy “zakopaný pes”?

Všem je tedy háček? Zajímají ho i adrenalinové sportovní výzvy a velmi ženy. Že dělá hodně věci na hraně “skoro života”, si už tak nějak zvykla. Jako by potřeboval cítit, že žije. A co se týká žen. O tom tak nějak věděla. Ale při druhém jejím těhotenství se začal hodně vzdalovat.

A začal divný film ve které se nepoznávala. Jak jí lítaly hormony, buď na něj křičela, nebo dělala různé nátlaky, nebo plakala. Čím víc si přála, aby byl s ní tím víc se to bortilo. On odcházel, nemluvil, nezvedal telefony….děsný. Ona se nenávidí za to jak ho nahání, telefonuje mu, píše, nechává vzkazy přes kamarády.

Pak zkusila podstrojovat. Víc vařila co měl rád, snažila se udělat klidné domácí klima, s bříškem i tak chtěla být pro něj přitažlivá. Taky se to ukázalo jako slepá ulička. Byl odtažitý, byl věcný, celé to sklouzlo k provozním věcem, aby fungovala domácnost. Ztrácela se v tom.

Necítila lásku. Ani intimnost ve vztahu. Pak přišel porod. A vše se zalilo sluncem. Byl najednou přítomen a pečující, jak to znala před druhým otěhotněním. Tohle vydrželo 6t. A pak přišel, že se chce dohodnout.

Má jinou ženu, kde je mu moc hezky, ale nechce ztratit ji a tuto rodinu. A co by tomu řekla, že by čas dělil, tak nějak půl napůl mezi ně. Spadla ji brada dolů. Vůbec nebyla schopná pobrat co jí to říká. Pod tím to emočním tlakem se úplně zhroutila.

Řvala na něj, házela po něm věci co jí přišly pod ruku. Vůbec neví co dělala. On odešel se slovy: “Až se uklidní, ať se ozve. Dořešíme to!” Příšerná věta pro ženu v emocích.

Nastal čas, který trvá do teď – prosby, ať se vrátí, snaží se být milá, rozumná, občas se s ním pomiluje a snaží se být co nejvíc krásná pro něj……. pak přichází zoufalství, že odešel k té druhé, že to musí vydržet. ON nastavil pravidla.

Na dotaz: “Proč chce takový život žít?” Se mi znovu srdceryvně rozpláče. Domluvíme se na zastabilizování nervové soustavy – pomocí kranio sakrální terapii. A hledání PROČ tohle dělá? Abychom našly úniky její energie. Odkud tento vzorec přichází. Zde si vezmeme na pomoc myšlenkovou mapu. A následně, jak s tím může pracovat dál. Aby se ucpaly tyto neskutečné “černé díry”, do kterých padá mnoho její životné energie. Najít pevnou půdu pod nohama. Domácí úkol byl i denně meditovat na doporučené meditace, aby šla do nadhledu.

A velká práce pro tuto ženu, bylo dát na papír, kde stojí ona a co vše dělá a co si přeje jasně od svého manžela. A pak to v rozhovoru s ním ustát. Včetně komunikační dovednosti, jak vykomunikovat co si přeji bez obviňování a nebo sklouzávání do ironie.

Je vám tento příběh povědomí? Stává se vám opakovaně, že muž vás opouští a vrací se? Cítíte jak vám tato nejistota bere energii? Nebo víte o někom kdo řeší podobnou situaci?

Jsem průvodkyně pro ženy na jejich cestě. Příběhy jsou mnohobarevné a složité. Ale v jednom se shodují, chtějí žít lépe a radostněji.

Soňka

Konzultace je zde

www.telovsouladu.cz