Inkontinence – tichý boj, který nikdo nevidí

Inkontinence – tichý boj, který nikdo nevidí

Inkontinence – to je jedna z těch věcí, o kterých neradi mluvíme. Proč? Protože únik moči, ať už jde o kapku nebo více, je nepříjemný, a často se s tím necítíme pohodlně. Přestože se snažíme cvičit a posilovat, výsledky nejsou tak rychlé, jak bychom si představovali. A nakonec se dozvíme, že máme oslabené svaly v pánevním dnu.

S tímto vědomím se často nabízí jediné řešení – operace. Každé kýchání je rizikem, a při běhání nebo skákání to vypadá, že nemáme kontrolu nad tím, co se děje. Bojíme se, že upustíme moč a staneme se terčem trapných situací.

Ale proč vlastně dochází k úniku moči? Jedná se o kombinaci mnoha faktorů. Ačkoli oslabené svaly pánevního dna mohou hrát roli, stojí za tím více než jen fyzický aspekt.

Berte v úvahu celé své tělo

Inkontinence může být důsledkem hormonálních změn, stresu, a dokonce i emocionálního stavu. Je třeba se na ni dívat komplexně a hledat vhodné řešení, které nám pomůže znovu získat kontrolu nad naším tělem a životem.

Naštěstí dnes existují různé terapie, včetně frekvenční harmonizace, které mohou pomoci zlepšit stav pánevního dna a zvýšit šanci na uzdravení. Je čas zvládnout tuto tichou bitvu a znovu si užít plnohodnotný život bez obav. Vždyť zdraví je na prvním místě.

 

Máte dvě zdravé děti….

Jeden z názorů je i ten, že pokud jste nosila a odrodila dítě, tak to se holt stává, že máte povolené pánevní dno. Poslechla jsem si názor, že když rodíme tak pozdě, co bychom pak chtěli?! Nevím přesně co je to pozdě. Ale v určitou chvilku jsme měla i pocit, že snad jsem ani neměla rodit, a to mám za to! Upřímně tento „jemný“ přístup mi vehnal slzy do očí. Ale vzmužila jsem se!

Cvičím, cvičíš, cvičte?! Asi málo….

Cvičila jsem, jak se lidově říká ostošest.

Můj boj s únikem moče byl dlouhý a vyčerpávající. Zkoušela jsem všechny možné lékařské rady a cvičení pro posílení pánevního dna, ale výsledky nepřicházely. Nechápala jsem, proč mám dny, kdy je únik moče extrémní, a jiné dny, kdy to jde “celkem”. Chtěla jsem se na to podívat hlouběji.

Tak jsem se rozhodla jít k jádru problému. Musela jsem se podívat do sebe a zjistit, co mě ve skutečnosti trápí. Ukázalo se, že nebyl problém jen v úniku moče. Skrýval se za tím i můj velmi špatný partnerský vztah, ve kterém jsem zůstávala, i když jsem cítila, že bych měla odejít.

Mluvila jsem otevřeně a bylo to osvobozující

Bylo to složité rozhodnutí, ale konečně jsem si dovolila mluvit o tom, co mě trápí, a hledat řešení. A najednou se začalo něco měnit. S postupem času jsem začala více rozumět svým emocím a tělu. Pánevní dno nebylo jen otázkou cvičení, ale i způsobem, jakým jsem se sama ke svému tělu chovala.

Díky tomu jsem začala uzdravovat nejen své fyzické, ale i emocionální zdraví. Zjistila jsem, že únik moče byl jen symbolem většího problému, který jsem dlouho ignorovala. Dnes jsem na cestě k uzdravení, a to nejen fyzicky, ale i v partnerském vztahu. Učím se být v souladu se svým tělem a emocemi, a to je pro mě cesta k opravdovému uzdravení.

Něco nepochopíš hlavou

Pochopení souvislosti mezi mým psychickým stavem a problémem s únikem moči byl pro mě důležitý krok na cestě k uzdravení. Jakmile jsem si dovolila otevřeně sdílet svůj zdravotní problém a ukázat, jak úzce je spojen s mým osobním životem a emocemi, začaly se dít věci.

Nemohla jsem však být dál sama se svými obavami, a tak jsem začala hledat společenství žen, které tiše procházely podobnými obtížemi. Byly jsme ochotny naslouchat jeden druhému a sdílet své příběhy. Inspirace přišla od jedné z žen, která mi doporučila další neinvazivní metodu, jak se vypořádat s únikem moči. Řekla mi, že mohou existovat bakterie a viry v močových cestách, které mohou zhoršovat problém.

Čáry máry a problém je fuč!

Doporučila mi, abych podstoupila naměření (říká se tomu i BioFeedBack nebo scanování) na Frekvenční harmonizaci zaměřený přímo na močový trakt. Tato metoda může cíleně identifikovat patogeny, které mohou způsobovat únik moči, a pomoci v jejich eliminaci. Byla to pro mě nová naděje na cestě k uzdravení, a já se na tuto možnost těšila.

Frekvenční harmonizace provedla měření / Biofeedback a rychle identifikovala několik bakterií a virů, které mohly být zodpovědné za můj problém s únikem moči. Co bylo ještě pozoruhodnější, byla schopnost této metody tyto patogeny efektivně a neinvazivně eliminovat a pomalu odstranit.

Už po prvním sezení na Frekvenční harmonizaci jsem pocítila výraznou změnu. Během několika dnů jsem si všimla, že moje vložky zůstávají suché, a to byl velmi příjemný a osvobozující pocit. Je vůbec možné, abych se své inkontinence zbavila v tak krátké době? Po druhém a třetím sezení bylo jasné, že se mé tělo fyzicky uzdravuje.

Měření /BiFeedback trval časově chvilku. Jediné, co jsem měla dělat bylo být v klidu. Číst si u měření/BioFeedbacku knížku nebo klidně odpočívat. Nikdo mě neprohlížel, necpal do mě lékařské nástroje, které něco zjistí. Cítila jsem se v bezpečí i konverzace, ohledně mé inkontinence probíhala laskavě a co bylo třeba na doplňující otázky mi bylo srozumitelně odpovězeno.

Mít kritické myšlení není špatné

Tato zkušenost mě přivedla k zamyšlení nad tím, proč mě žádný z ošetřujících lékařů, ať už obecný nebo gynekolog, nikdy neposlal na testy, které by identifikovaly tyto bakterie. Celou dobu, kdy jsem trpěla únikem moči a věčným tlakem ať mažu na operaci, trvala přes pět let. Přece jsou jasně dané postupy, jak se má inkontinence léčit. Byla jsem i uvnitř sebe „potlačená“ se doptávat, ze zkušenosti, kdy přístup od „autority v bílém plášti“ byl povýšený možná až arogantní, že to nevím!

Až potom jsem si uvědomila, že existuje alternativní a účinná cesta, jak se inkontinence zbavit, a to bez nutnosti chirurgického zákroku. A co víc s odborným a empatickým přístupem.

Stop mokrým a trapným flekům na oblečení

Nakonec nejen únik moči je jediné co mohu měřením / BioFeedbackem zjistit na Frekvenční harmonizaci.

Řešíte obdobný problém – únik moči, pálení močových cest, vaginální výtoky…a běžné cesty nepřinesly tížený výsledek? Podívejte se víc pod pokličku svých zdravotních obtíží, a zvolte neinvazivní moderní metodu naměření / BioFeedBack na Frekvenční harmonizaci, která jasně ukáže, jaké viry, bakterie nebo plísně vám způsobují opakované nebo už chronické problémy. Nenech si zničit svoje tělo.

Máte chvilku se zamyslet nad svým zdravím, vyplňte krátký zdravotní dotazník zde.

Objednat se na měření / BioFeedBack můžete zde (a navíc s 25% slevou).

Budu se těšit na osobní setkání