Antibiotika na zánět močových cest už nezabírají?

antibiotika na zánět močových cest už nezabírají

Patříte mezi lidi, kterým antibiotika na zánět močových cest už nezabírají? Na zánět močových cest obvykle stačí zhruba pětidenní širokospektrá antibiotická léčba „naslepo“, která ale ve vás vymlátí i prospěšné bakterie a prodlužuje návrat k normálu. Pokud vás ale „močák“ trápí více než 3x ročně, navštívili jste i specialistu – urologa a předepsaná antibiotika na vás nezabírají, tak jste tady správně.

Zánět se vrací naštěstí je u cca 5 % žen, ale alespoň jeden návrat do roka je ale obvyklý u poloviny z nich. Je to velice obtěžující onemocnění a má velký dopad i na psychiku. Jednou za život některý ze zánětů močových cest prodělá až polovina celé ženské populace.

Ale ne vždy je vyřešení rychlé a účinné

U zánětů bez komplikací stačí často zvýšit pitný režim a urologický čaj se už postará. Pokud potíže neustupují, tak je další zastávkou ordinace praktického lékaře, který předepíše antibiotika „naslepo“, se kterými je za 3 až 5.denní od zánětu pokoj.

Pokud hovoříme o dolních močových cestách, tak se tím myslí močová trubice a močový měchýř. Horší ale méně častější jsou pak záněty horních močových cest a ledvin. Komplikovaně se obtíží zbavují lidé s oslabenou imunitou, nebo s anatomickými vadami močových cest.

Proč antibiotika „naslepo“?

Důvod pro nasazení často širokospektrými antibiotiky „naslepo“ je praktický. Kultivace přesného původce zánětu z odběru moči trvá skoro stejnou dobu, jako vlastní léčba. A protože zánět močových cest provází bolestivé pocity, tak se v tuto chvíli jeví vystavení pacienta i potenciálně silnému antibiotiku jako výhodnější. Jenže po pár nasazeních antibiotika na zánět močových cest už nezabírají

Antibiotika a antiseptika hrají nezastupitelnou úlohu při silných zánětech a dokážou zachránit život. Pokud se ale často užívají, zvlášť na stejné infekce, tak to vede k vytvoření rezistence u původce zánětu v těle a přestanou účinkovat. Když se u ženy zánět močového měchýře opakuje několikrát do roka a pokaždé na něj dostane stejná antibiotika, tak s každým dalším zánětem se prodlužuje doba, než obtíže zmizí a po několika letech už nezabírají vůbec. A je tu vážnější věc.

Problém rezistence bakterií na antibiotika

Opakovaným užíváním antibiotik se na ně bakterie stávají odolné (rezistentní). Naštěstí už dnes máme možnosti, jak se bakterií zbavit. Jednou z cest je imunoterapie řízená lékařem, která podpoří obranyschopnost močových cest a pomůže organismu se s infekcemi vypořádat.

Imunoterapie předepsaným léčivým přípravkem stimuluje tvorbu protilátek, které zabrání bakteriím v přichycení na sliznici močového měchýře. Zároveň jsou tyto protilátky schopné škodlivou bakterii identifikovat a následně zlikvidovat.

Přesné určení původce je zásadní

Escherichia coli, která je nejčastější příčinou vzniku infekcí močových cest, má více než 25 kmenů a běžně obývá střevní mikroflóru. Běžná širokospektrá antibiotika ale zabírají na 18 kmenů. Záněty močových cest dále mohou způsobovat Klebsiella, Proteus, Enterococcus, Pseudomonas a také někteří pohlavně přenosní původci, jako Chlamydie trachomatis, Ureaplasma, Mycoplasma, apod.

Na každého původce platí jiné antibiotikum. Nadužívání antibiotik a nasazování i při banálních nemocech je jedním z důvodů, proč už běžná antibiotika na zánět močových cest nezabírají. Jenže zjišťování citlivosti antibiotik na konkrétní bakterie přichází na řadu až ve chvíli, kdy klasická léčba už u pacienta nezabírá a další úmorné dny se čeká se na výsledky.

Co dalšího dokáže rychle zjistit původce?

Každá forma života vibruje na určitém kmitočtu. Živočichové, rostliny, červi, plísně, buňky, viry. A každý má jinou vlastní frekvenci a také frekvenci, která ho umrtví. Těchto fyzikálních jevů využívá Frekvenční harmonizace, která díky biologické odpovědi těla na určité frekvence dokáže zjistit přítomnost konkrétní formu života v poli člověka nebo zvířete.

Klient, který dorazí na BioFeedback, absolvuje konzultaci, při které analyzujeme jeho aktuální situaci. Doptáváme se na problémy a souvislosti, které nás blíže přivedou k příčinám jeho stavu a pak následuje vlastní scan na plasma přístroji.

Na základě zjištěných hodnot se zjistí konkrétní zátěž ve vašem organismu. Metoda je zcela neinvazivní, bezbolestná a dokáže detekovat přítomnost patogenu daleko dříve, než se přemnoží a začne způsobovat větší komplikace. Člověk není připojen k žádným elektrodám, jen relaxuje v pohodlí našich prostor.

Ani vám už antibiotika na zánět močových cest už nezabírají?

Udělejte si na sebe 4 hodiny čas a rovnou se objednejte na Frekvenční harmonizaci zde. Do objednávky si rovnou vložte 3 hodiny aplikací frekvenčních programů. První hodinu provedeme BioFeedback, zjistíme konkrétní původce a rovnou s těmi potvůrkami cíleně zatočíme, a navíc vaše tělo harmonicky podpoříme.

Jak to celé funguje a proč se o této metodě veřejně moc nemluví najdete v záznamu webináře:

JAK SI NENECHAT
ZNIČIT SVÉ TĚLO

Zadej svůj e-mail, získej zdarma přístup k záznamu živého vysílání a získej poznání, jak si nenechat zničit své tělo, které ti nikdo veřejně neřekne.

Kliknutím na tlačítko udělujete souhlas se zpracováním vašich osobních údajů podle těchto zásad ochrany osobních údajů.