Stereotyp ve vztahu není jediný zabiják

Stereotyp ve vztahu není jediný zabiják

Znáš tu tajnou ingredienci, která může zachránit váš vztah? Stereotyp ve vztahu není totiž jediný zabiják, který si na tvůj vztah brousí zuby. Často až když vnímáme, že se to mezi námi a partnerem kazí, začínáme hledat možnosti, které by znovu probudili vzájemné pochopení, porozumění a vášeň, která jsme kdysi ve vztahu s partnerem skutečně prožívali.

Život nás nešetří

Je to fuška vybalancovat každý den práci, rodinu a všechny ty nečekané výzvy, které na vás život vrhá. Možná znáš ten pocit, kdy už ani doma nemáš klid, po celém dni se na tebe partner oboří zcela bezdůvodně, pohádáte se a tobě se zhroutí celý svět?

Život na vás oba tlačí ze všech stran a váš vztah pod tím tlakem povoluje? Je to těžké, vím to. Zrovna teď to prožívám sama také. A jakoby „náhodou“ jsem tou samou výzvou provázela za poslední dobu několik žen.

O co jde?

Cítíš se někdy v partnerském vztahu jako na horské dráze? Jako by všechny starosti a náročné situace přicházely najednou a ty nevíš, jak na to reagovat, aby se doma zase všichni cítili dobře?

Ubíjí tě stereotyp ve vztahu, partner nic moc neřeší a tobě už tak nějak dochází síly?

Zdá se ti to doma čím dál horší?

Jen co přijde z práce, tak se zavře v pracovně, dělá něco na počítači, kouká do mobilu, odejde na kolo nebo za přáteli? Když už s tebou chvíli je, tak nechce nic slyšet a už vůbec nic řešit? Reaguje podrážděně a utrhuje se na tebe?

Tak zpozorni, zvlášť pokud zažíváš ve svém životě toto:

  • Říkáš si, jestli tě vůbec poslouchá, když spolu mluvíte.
  • Má oči upřené do telefonu nebo na tablet a ty máš pocit, že jsi neviditelná.
  • Tolik se snažíš mu vysvětlit, co tě štve a bolí.
  • Ale jako by to vůbec neslyšel. Připadáš si, jako bys mluvila do zdi.
  • Míváš pocit, že ho nezajímá, co říkáš.
  • Že mu na mých pocitech a potřebách vůbec nezáleží. A to tě hluboce zraňuje.
  • Když se ho ptáš na jeho názor, často jen pokrčí rameny nebo odvětí něco neurčitého.

Jako by vůbec nerozuměl, na co se ptáš?

Jen se to zhoršuje a připadá ti, že vaše konverzace jsou jen jednostranné monology. Mluvíš a mluvíš, ale jeho odpovědi se nedočkáš. Cítíš se z toho nepochopená a osamělá. Třeba se už začínáš bát, že váš vztah nemá budoucnost, pokud se nenaučí naslouchat.

Bez skutečné komunikace a porozumění to prostě nefunguje, ať se snažíš sebevíc. Někdy i ti nejlepší z nás potřebují pomocnou ruku, když se zdá, že doma vládne chaos a láska mizí někde v propadlišti času.

Vážně už i vás vládne stereotyp ve vztahu?

Ženy často věří, že za vzájemné odcizení a ochladnutí vztahů může stereotyp ve vztahu. Každodenní rutina a předvídatelnost je přeci něco, co se v každém dlouhodobém vztahu nevyhnutelně objeví. Ano, stereotyp může způsobit ztrátu jiskry, která vztah původně oživovala.

Když se partneři začnou opakovaně věnovat stejným činnostem, povídají si o stejných tématech a zažívají stále stejné situace, může to vést k pocitu nudy a stagnace. Stereotyp ve vztahu vytváří dojem, že tu už nejsou žádné nové zážitky ani vzrušení a partneři postupně od sebe vzdálí.

Není v tom ale ještě něco víc?

Když se přestaneme snažit o prohloubení vzájemného propojení, tak náš vztah skutečně začne chladnout. Můžeme se sice snažit otevírat diskusi a hledat nové možnosti, co bychom si spolu přáli zažít. Ale setkáváme se jen s partnerovými nekonkrétními odpověďmi, mlčením, nebo nás rovnou odbyde.

A za tohle stereotyp opravdu nemůže. Stereotyp ve vztahu je důsledek, nikoliv příčina. Tu musíte hledat v každodenním kolotoči všedního dne, ve kterém stěží lapáme po dechu a jen co ráno vstaneme z postele, tak do jí večer uléháme.

Dokážeš si ještě představit, že trávíš večery jinak?

Teď zažíváte stereotyp ve vztahu, trávíte čas každý zvlášť, nebo i sedíte vedle sebe, ale jeden či druhý jste duchem nepřítomní. To není nic příjemného.

Ale jak se ti líbí představa, že byste mohli večer oba usednout na gauč a místo další hádky prožít večer plný uvolněného smíchu a porozumění? Dokážeš si to vůbec představit? Nebo u toho máš nepříjemný pocit, že to zase skončí jen zvyšujícím se hlasem a horskou dráhou emocí?

Věř mi, že existuje řešení!

Ale co když ti řeknu, že existuje způsob, jak to změnit? Že existuje něco jako tajným klíč k tomu, jak se znovu přiblížit a přeměnit každodenní napětí a stres v uvolnění a pohodu.

S jednoduchou unikátní strategií rozhovoru se naučíš, jak efektivně a nenáročně komunikovat se svým partnerem tak, že to zmírní stres z běžného dne vám oběma.

Možná ti teď běží hlavou, jak s tím vším do čerta souvisí stres?

Stres je totiž tím utajeným zabijákem vztahu, který najdeš v hloubce pod všemi těmi nekonečnými hádkami a nekomunikací. Každý z nás občas zažívá stres, ale to, co si neuvědomujeme je to, jak reagujeme, když se stresu nedokážeme sami zbavit. Náš stres se celkem zbytečně dokáže násobit tím, jak se chováme a komunikujeme s našimi blízkými.

Jedním z hlavních problémů je, že ve stresových situacích naše komunikační schopnosti výrazně klesají. Stres může způsobit, že jsme podráždění, méně trpěliví a snadněji vybuchneme kvůli drobnostem. Naši nejbližší, kteří by nám za normálních okolností rádi poskytli podporu a útěchu, se tak stávají nechtěnými oběťmi našeho stresu. Výsledkem je, že místo aby nám pomohli, cítí se dotčeni nebo zranění naším chováním, což celou situaci ještě zhoršuje.

Co se s tím dá dělat?

Co když ti řeknu, že existuje způsob, jak stres přeměnit v klid a harmonii, a to již během pár dní? A ještě lépe, co když ti řeknu, že to není nic složitého a že to zvládne opravdu každý? Dovol mi tě provést strategií rozhovoru: Společná cesta ke klidu, která ti pomůže změnit tvůj pohled na stres a naučí tě, jak ho využít k posílení tvého vztahu.

Bez složitých technik a teorií, jen s jednoduchým a osvědčeným postupem, které ti pomohou lépe porozumět sobě i svému partnerovi. Spolu totiž překonáte překážky běžných dní daleko snadněji a zjistíš, jak krásný může být váš společný život bez stresu. Díky této ověřené technice a praktickým příkladům dokážeš nejen zvládat stres, ale také posílit svůj vztah a dosáhnout větší harmonie a blízkosti, po které tak toužíš.

Všem nám totiž uniká jedna zásadní věc:

Řešíme stále dokola stereotyp ve vztahu, vznášíme na partnera další požadavky, chceme věci hned a rychle změnit a sami tím zbytečně znásobujeme stres a negativní náladu doma s partnerem.

Také pokud zatahujeme své blízké do svých pracovních problémů po náročném dni a začneme si stěžovat na šéfa nebo kolegy, aniž bychom NĚJAKÝM ZPŮSOBEM VYJÁDŘILI ZÁJEM O SVÉ BLÍZKÉ A DALI JIM PROSTOR PRO SDÍLENÍ JEJICH VLASTNÍCH PROBLÉMŮ A STAROSTÍ.

Tím jen vytváříme další napětí a pocit nerovnováhy ve vztahu. Náš partner a rodina se potom cítí právem přehlíženi nebo nedoceněni, a to vede k dalším zbytečným konfliktům a ztrátě ochoty nás podporovat.

Přiblížím ti to na příkladu…

Stěžování si na problémy rovnou ode dveří je jako přinést domů bláto na botách, nezout se v předsíni, ale chodit v těch zablácených botách po celém bytě. Nejenže to zaneřádí domov, ale také naruší pohodu těch, kteří se snaží udržet prostředí čisté a příjemné.

Projevování zájmu o druhého je vyslání signálu: Zajímáš mě. Pokud ale toto vynecháš a rovnou vyžaduješ od partnera pozornost a podporu, tak se tím vytváří nerovnováha.

Jednou za čas to nevadí, ale pokud to trvá delší čas, tak to dokáže vytvořit obrovský deficit. Partner se pak cítí opomíjený a nepodporovaný a je to, jako kdyby byl pozvaný na večeři, na které sníš všechno jídlo ty.

Chápu, že se cítíš bezradná a vyčerpaná…

Taky jsem si tím prošla. Točila jsem se v začarovaném kruhu výčitek a mlčení a myslela si, že je to moje vina.

  • Že nejsem dost dobrá, trpělivá, chápavá
  • Že on to jednou pochopí, že mu to jednou dojde
  • Že se špatně vyjadřuji
  • Že jsem moc emocionální
  • Že se musím krotit a tlumit svoje emoce

Jenže nic stále nepomáhalo a partnerská komunikace se nezlepšovala. Ale pak jsem zjistila, jak moc za to může stres.

Co s námi stres dělá?

Stres se přímo podílí partnerských hádkách a neshodách, protože zvyšuje podrážděnost a netrpělivost. To vede k tomu, že jsme méně tolerantní k chybám a nedostatkům druhého. A následně to způsobuje, že i malé neshody, které bychom normálně přešli, se zdají být větší a vážnější, což eskaluje hádky.

Stres také snižuje naši schopnost empatie. Když jsme přetížení, máme méně energie na vcítění se do pocitů a potřeb našeho partnera. Snadno to v druhých vyvolává pocit, že partnera nechápeme nebo ignorujeme. Snížená empatie ztěžuje konstruktivní řešení výzev ve vztahu a prohlubuje jen propasti mezi partnery.

Vlivem stresu se snižují naše komunikační schopnosti. Nejsme schopni jasně vyjádřit své myšlenky a pocity, což vede k nedorozuměním a eskalaci konfliktů. Navíc máme tendenci reagovat defenzivně a obhajovat své postoje, což zabraňuje nalezení kompromisu a konstruktivního vyřešení sporů.

Proto přichází stereotyp ve vztahu

Ať se snažíš komunikovat sebelépe. Ať děláš první poslední, tak dokud budeš ty nebo tvůj partner ve stresu, tak se komunikačně vůbec nedokážete přiblížit.

Každý z vás si bude držet svou bezpečnou válečnou linii a používat preventivní údery ve snaze zvítězit a urvat si svůj díl partnerské pravdy.

Dovolíš si život doma bez stresu?

Stres z práce často přenášíme do osobního života, aniž bychom si to uvědomovali. Také chodíme domů vyčerpaní a bez energie. Hodně to ovlivňuje naši schopnost být přítomní s partnerem a nějak se podílet na dalším budování partnerském vztahu. Tento nedostatek času a energie na vztah může vést k pocitu odloučení a zanedbávání, což zvyšuje napětí a neshody.

Zdá se nám, že se nám partner vzdaluje, narůstá stereotyp ve vztahu, doma je nepříjemné dusno, proto trávíme čas raději mimo domov a to celou situaci jen zhoršuje. Důležité je uvědomit si to, že nemusíte hned vyřešit všechny své problémy, které nás stresují, ale významnou úlevu od vlivu stresu dokážete přinést do vztahu krátkou aktivní praxí na udržování zdravého a podpůrného vztahu i v náročných časech.

Zní ti to jako sen?

Život bez stresu můžeš považovat za sen třeba proto, že naše společnost klade důraz na výkon a úspěch, a to vede k neustálému tlaku a očekáváním. Tento tlak není jen zvnějšku, ale děláme si ho i my sami tím, že si dáváme vysoké cíle, které se pak snažíme neustále plnit.

Třeba i ty máš pocit, že odpočinek a relaxace jsou ztrátou času, který můžeš využít jinak. Možná si myslíš, že svůj nebo partnerův stres z práce je obtížné odložit. Jenže mnoho lidí nosí své pracovní problémy domů, kde je dále analyzují a diskutují, čímž jen prodlužují svůj stres a neodpočinou si.

Nebo už vnímáš, že vaše domácí prostředí je samo o sobě také zdrojem stresu. Partnerské či rodinné konflikty, finanční problémy nebo povinnosti spojené s péčí o domácnost a děti bývají stresující stejně tak, jako pracovní úkoly.

Kde si pak myslíš, že po náročném dni v práci můžete oba najít útočiště a klid, které potřebuje každý člověk, aby se dokázal uvolnit a zbavit se stresu. Logickou odpovědí je vytvořit si takový prostor, kde se budete s partnerem skutečně spolu vzájemně podporovat.

Je to vůbec možné u tebe doma?

Chápu, že teď můžeš mít pochybnosti, jestli je vůbec možné zbavit se stresu a zažívat uvolnění se svým partnerem. Možná jsi už vyzkoušela spoustu věcí, které nefungovaly, a už ani nevěříš, že to půjde.

Je v pořádku, že se ti právě tohle honí hlavou. V praxi tato metoda funguje a pomohla už stovkám párů před tebou ve chvílích vzájemného odcizení, se znovu k sobě emocionálně přiblížit a zažít chvíle, kdy jste “skutečně spolu”.

Půjdeš do toho?

Při osobních sezeních předávám tuto techniku všem ženám, které vnímají emoční odstup svého partnera a dále těm, co mají výzvy v partnerské komunikaci. Vysoká míra stresu u partnera, nebo ženy samotné, jen zvyšuje četnost a intenzitu partnerských konfliktů.

Proto jsem pro tebe připravila návod KROK ZA KROKEM, ve kterém najdeš nejen samotnou techniku, ale i strategii a příklady, které ti rychle a snadno pomohou uvolnit stres u vás doma.

Pak je tu pro tebe tato:

e-kniha

SPOLEČNÁ CESTA KE KLIDU

Tato strategie rozhovoru na zmírnění partnerského stresu je návodný postup s příklady, díky kterému dokážeš společně se svým partnerem zmenšit míru stresu z běžného dne, která se podepisuje i na kvalitě vašeho vztahu.

Běžně na mém webu v prodeji za

500 Kč

Pro tebe jen TADY a TEĎ
se slevou 60%
jen za

199 Kč

Dokud na stránce poběží odpočet

Je to strategie rozhovoru na zmírnění partnerského stresu je návodný postup s příklady, díky kterému dokážeš společně se svým partnerem zmenšit míru stresu z běžného dne, která se podepisuje i na kvalitě vašeho vztahu.

Obsahuje kapitoly:

Proč byste měli oba pečovat o zmírnění stresu?
První krok pro zmírnění stresu.
Kdy můžete očekávat výsledky?
Instrukce krok za krokem
Jak se vyrovnat s emočním zahlcením
Technika pro rychlé uvolnění emocí z těla.
Co je cílem cesty ke klidu

Díky této překvapivě účinné a jednoduché technice (pokud ji budete s partnerem pravidelně provádět) pocítíš opětovné emoční sblížení se svým partnerem.

Co ti kniha přinese?

Tato e-kniha ti poskytne cennou strategii rozhovoru, nástroje a techniky pro zmírnění stresu a zlepšení komunikace na společné vlně ve tvém partnerském vztahu. Umožní ti nejen lépe porozumět sobě a svým emocím, ale také porozumět potřebám tvého partnera a díky tomu posílíš pevné základy vašeho harmonického vztahu.

Jedním z hlavních přínosů knihy je, že ti pomůže efektivně zmírnit stres, jako častou překážku bránící rozumné komunikaci ve vztahu. Díky tomu dokážeš lépe zvládat každodenní napětí a přineseš do vašeho domova větší klid a pohodu.

Získáš konkrétní návod krok za krokem, jak vést rozhovory s partnerem, tak, aby byly opravdu efektivní a přinášely úlevu od stresu. Naučíš se techniku aktivního naslouchání, které posílí vaše spojení a pomohou ti lépe chápat, co tvůj partner potřebuje a cítí. To je klíčové pro budování silného a trvalého vztahu.

A konečně, kniha tě naučí, jak se vyrovnat s emočním zahlcením a poskytne ti techniku pro rychlé uvolnění nežádoucích emocí z těla. To ti umožní lépe zvládat stresové situace a udržet se v klidu při náročných chvílích.

Co vše v e-knize najdeš?

Tato e-kniha je ve formátu A4 pro snadné vytištění. 11 stran dopodrobna vysvětleného praktického postupupříklady vět, díky kterým položíš pevné základy pro rozvoj podporujícího rozhovoru nejen s partnerem.

A navíc ti dám záruku…

Chápu, že se možná obáváš investovat do něčeho nového, zvláště když jde o tak důležitou oblast, jako je tvůj vztah. Proto jsem se rozhodla poskytnout ti záruku spokojenosti, abys mohla vyzkoušet v praxi u sebe doma “SPOLEČNOU CESTU KE KLIDU” zcela bez rizika.

Pokud v praxi zjistíš, že i přesto, že minimálně 21 dní pravidelně praktikujete s partnerem tento postup a nevnímáš, že se stres a napětí u vás doma mění, stačí mi napsat do 30 dnů od nákupu a já ti okamžitě vrátím částku, která mi přistála za e-knihu na účtu (při platbě přes platební bránu kartou si banka něco málo strhne). Žádné otázky, žádné vytáčky. Protože si přeji, abys byla 100 % spokojena s tvou investicí do vašeho vztahu.

Opravdu to funguje?

Funguje to nejen mě osobně. Navíc mám spoustu důkazů, že tato metoda opravdu zbavuje partnery stresu a napětí. Stovky žen mi napsaly, jak jim tato metoda pomohla uvolnit napjatou atmosféru u nich doma a mohly začít komunikovat ve větším klidu a bezpečí to, co měly na srdci.

Existuje řada technik, metod a doporučení. Jenomže málo z nich funguje běžným lidem, kteří se již s partnerem v minulosti zraňovali a prudce reagují na určité informace nebo tón hlasu, i když to partner nesměřuje přímo na ně. Jednoduchost této metody a doplňkové postupy, které ti umožní ulevit si od emočního zahlcení a uvolnit emoce ven z těla dělají z této příručky nepostradatelného pomocníka pro stresové situace.

Navíc na této stránce odpovídám na nejčastější dotazy žen, na které se mě ptají při předávání této techniky.

Půjdeš do toho?

Držím ti palce.

Soňka