• Poznej tajemství života bez ne-mocí...

Napadlo tě někdy, co ještě může být příčinou ne-moci?

CO TVÉ TĚLO
OPRAVDU POTŘEBUJE?

23.4.2024od 20:00

Proč mě bolí záda?

Příběh ze života

Už nechci být na všechno sama! Mám slušně fungující malou firmu. Od vysoké na ni dělám. Zaměstnávám 6 lidí a myslím, že kolektiv je fajn.

Mám jedno dítě. No děti jsem moc nechtěla. Ale jde do puberty, takže standartní problémy. Pozdní příchody domů, kouření, lhaní…. nechce chodit do školy!

Řeším za pochodu. Manžel. No jak to říct? Jsme spolu 20let. On zpohodlněl. Má tu svoji zahrádku. Pivečko s děsnýma kamarády, a je mu to stačí. Starost výchovy je prý moje záležitost. S tím mě dost štve.

Taky ví, že na všechno vydělám. Mu jeho důchodek stačí na jeho koníčky. A já jsme pořád naštvaná. Na něho. On si v pondělí odjede na chalupu a tam je celý týden nebo i klidně 14 dní. Je mu nic neschází.

Zavolá ať přijedu. Ale mě se nechce. Není tam teplá voda. Minulý rok jsem zaplatila, aby aspoň do chalupy byla zavedená studená. Mohl zajistit bojler, kde se bude teplá nahřívat! Ne, on to neudělá. Je mu studená stačí!

A chci taky někam jet. Podívat se i do světa. On ne. Teda, on jo, když to celé zaplatím. Ale těch příkladů je plno.

Unavuje mě to. Potřebuji, aby fungoval tady se mnou ve městě – na výchově dítěte, na chodu domácnosti, prostě, aby tu byl. Ne aby byl jak jezevec na chalupě.

Mám starosti nárazově ve firmě. Tam dávám kus své pozornosti. A když tu není, musím úplně všechno sama zajišťovat. Mám ho ráda. Ale tohle mě unavuje.

Bolí mě záda. Někdy beru prášek na bolest i hlavy. A jak často? Asi 1x denně. Vlastně se cítím velmi unavená. A pořád jsem na něj naštvaná.

S klientkou se domluvíme na kranio sakrální terapii, která ji uvolní záda a celé ztuhlé tělo, vč. zklidnění nervové soustavy. A aby nedocházelo k bolesti hlavy a následně, aby nebrala prášky. K tomu online konzultaci 1x týdně, abychom udělaly úkoly, které ji posouvají dál – ujasnění co ona potřebuje, aby se cítila dobře vedle manžela.

Další krok je nastavení hranic s dítětem, vč. povinností i práv okolo domácnosti a školy. Tohle cítila klientka jako velký úkol. Tady se ukázal blok z dětství, kdy byla, její mi slovy tvrdě vychovávaná, tresty a nic nebylo povolené. Takže čištění toho to tématu, aby nastal tzv. neutrál. Velmi důležité pro mysl i tělo, aby dokázala v klidu a pevně komunikovat svoje potřeby ven. Taky se ukázalo silné téma lásky a mít lásku.

Taky tohle znáte? Jako by celý kus světa byl položený na vašich bedrech! Vyděláváte, staráte se o chod domácnosti, a na sebe myslíte až úplně nakonec nebo vůbec. Tělo vám rychle ukáže přes nemoc nebo bolest, kde děláme něco “blbě”. Cítíte, že se chcete v životě něco jinak? Že se potřebujte na svůj život podívat s nadhledem? Nabízím online konzultaci.

Jsem průvodkyně pro ženy, které chtějí žít radostněji a ve své síle. Jejich příběhy jsou různé a mnoho barevné, ale v jednom se shodují, chtějí mít svůj život ve svých rukou.

Soňka

Kdo jsme a co dělám zde.