
Možná ti někdo řekl: „On tě má rád, svým způsobem.“, ale jeho způsob pro tebe znamená, že mrzneš. A ty víš, že citový chlad ve vztahu není to, co chceš žít.
Možná máš pocit, že tvůj vztah se změnil v ledové království. Že se sice „nic hrozného neděje“, ale uvnitř je prázdno a chlad. Žádná vřelost, žádné objetí, žádná opravdová blízkost.
Citový chlad ve vztahu často nevznikne ze dne na den. Je to pomalý proces. Někdy je tak tichý, že ho ani nevnímáš. Možná ses naučila být silná. Nebo jsi slyšela, že city se neukazují. Že být náročná není v pořádku.
A tak mlčíš. Nepotřebuješ. Spokojíš se s málem. Ale uvnitř tě to bolí. Bere ti to radost, energii a víru, že můžeš být opravdu milovaná.
Citový chlad ve vztahu má mnoho podob. Není to jen o tom, že se nehádáte nebo že je ticho.
Je to o tom, že chybí:
❤️ Slova ocenění
❤️ Láskyplná podpora
❤️ Hřejivé objetí
❤️ Zdravá pozornost
❤️ Sdílení a opravdový zájem
Víš, že tohle potřebuješ. Miluješ teplo, blízkost, vzájemnost. A je v pořádku to chtít.
Ne, nemusíš měnit jeho, aby ti bylo líp. A ani ty se nemusíš měnit pro něj, aby byl spokojenější. Můžeš se podívat dovnitř. Zjistit, kde ses naučila mlčet. Kde ses přesvědčila, že nemáš právo chtít víc. Kde ses odpojila od svých pocitů.
Když se tomu začneš otevírat, objevíš svou skutečnou citlivost. A ta není slabost. Je to tvoje síla. Právě ona ti ukáže cestu zpět k lásce a blízkosti.
Znám ten pocit, kdy je partner na dosah ruky, ale cítíš se, jako by mezi vámi byla skleněná stěna. Vidíš ho. Je tam. Ale dotek nepřichází. Slova, která by tě zahřála, se někde ztratí v tichu.
Naučila jsem se tvářit, že mi to stačí. Že „rozumíme si i beze slov“. Že není potřeba se objímat, povídat si dlouho do noci, sdílet, co se ve mně opravdu děje.
Jako když topení v domě jen slabě hřeje, ale říkáš si, že přece není úplně zima. Jenže uvnitř jsem mrzla. Ten chlad se mi vplížil do srdce nenápadně.
A začala jsem se od něj vzdalovat i já. Zabydleli jsme se ve slovech „v pohodě“ a „je to dobrý“, místo abychom řekli „já tě potřebuji“, „bojím se“, „toužím“.
Oddělovala mě od sebe a tím pádem i od něj. Postupně jsem se učila cítit znovu. Svlékat vrstvy toho, co mě mělo chránit, ale ve skutečnosti mě jen dál oddělovalo.
Učila jsem se mluvit o tom, co opravdu potřebuji. A neomlouvat se za svou citlivost. Bylo to někdy bolestivé. Skončilo to výměnou názorů a někdy pláčem nebo hádkou.
Protože když jsem sundala brnění, objevila jsem místo, kde se můžeme opravdu potkat. Kde můžeme být dva lidé, nazí ve svých pravdách, ale konečně blízko.
A stejným procesem odzbrojování provázím i další ženy. Ženy, které už nechtějí jen přežívat bez prožívání svých citů a v chladu. Které se chtějí znovu cítit živé, vřelé a skutečně spojené se svým partnerem i samy se sebou.
Jedna věc je o tom číst. Druhá je to opravdu zkusit. Pokud cítíš, že už nechceš dál mrznout, zvu tě na osobní konzultaci. Společně se v bezpečném prostoru podíváme na vzorce, které tě v tom drží.
Společně odhalíme to, co si nedovolíš prožívat a říkat. Na tvé skutečné potřeby, které čekají, až jim dáš prostor a hlas. Začneme se pomalu nořit do tvých hloubek třeba při kvantové terapii nebo quant kranio sakrální terapii, díky které rozpustíme spoustu bloků a nánosů energeticky a beze slov.
A pak, pokud budeš chtít, můžeme začít pracovat i s tvým tělem. Protože právě tělo nese tolik zadržovaných neprožitých pocitů a emocím, které nám brání žít a prožívat. Třeba masáže jizev po různých operacích a úrazech, nástřihy i císařské řezy. Dovol si uvolnit se opět do svého života.
❤️ Pokud cítíš, že je čas, tak mi napiš a domluvíme si osobní konzultaci.